Zdrowa przekąska.

27 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu wspólnie przygotowaliśmy róznego rodzaju "zdrowe jedzonko" na kiermasz "Zdrowej przekąski" będący częścią działań podejmowanych w ramach akcji "przedszkole promujace zdrowie". Każda z grup wiekowych przyrządziła coś pysznego – sałatkę grecką, koreczki, sok oraz kanapki.

Idea edukacji zdrowotnej zatacza coraz szersze kręgi. Trafiła również do przedszkola, które jest pierwszym szczeblem nauczania. Wiek przedszkolny jest bardzo ważnym etapem w kształtowaniu prozdrowotnych wyborów naszych dzieci oraz ich stosunku do środowiska wobec którego będą w przyszłości podejmować decyzje.

Budowanie „świadomości prozdrowotnej” to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale i odpowiedzialność za własne zdrowie. Dobry stan zdrowia naszych wychowanków warunkuje prawidłowe przystosowanie się do środowiska społecznego, dobre samopoczucie i odporność organizmu umożliwiającą systematyczne uczęszczanie do przedszkola, a także ułatwiająca zabawę i naukę. Problemy zdrowotne uznane za priorytetowe w naszej placówce to zdrowe odżywianie oraz ruch.

Zdjęcia z imprezy w naszej GALERII .

Podziel się wiadomością: