Zabawa karnawałowa 2011.

13 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się huczna zabawa choinkowa!

Dzieci wraz z licznie przybyłymi rodzicami świetnie bawiły się w rytm karnawałowych przebojów granych i śpiewanych na żywo przez profesjonalny zespół muzyczny, którego wokalistką jest pani Basia Trzpis-Wiącek.

Motywem przewodnim zabawy było zaproszenie przedszkolaków do "Krainy wierszy, bajek i baśni", zaś jej celem wprowadzenie dzieci w tradycje zabawy karnawałowej i pogłębienie znajomości twórczości J. Brzechwy, J. Tuwima i M.Konopnickiej oraz Ch. Andersena.
Bal przygotowały i poprowadziły panie: R. Leśniewska, J. Świątek, B. Wilk oraz B. Trzpis-Wiącek.

Karnawałowy pociąg zabrał nas najpierw na konkurs dotyczacy znajomości wybranych wierszy, a następnie do "Krainy Jasia i Małgosi", gdzie uczestniczyliśmy w bajkowym quizie, a także chrupaliśmy pierniczki z chatki Baby Jagi… bez pomocy rąk.

Dalsza podróż bajkowym pociągiem zawiodła nas do "Krainy" Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Królewny Śnieżki, Brzydkiego Kaczątka oraz Królowej Śniegu.

Wesołe quizy i konkursy przeplatane były tańcami i pląsami związanymi tematycznie z dana bajkową postacią, zaś na głodnych i zmęczonych balowiczów czekały stoły z słodkimi przekąskami i chłodnymi napojami, przygotowane przez naszych nieocenionych rodziców.

Jaka szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok!

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII .

Podziel się wiadomością: