Wycieczka sześciolatków.

19 maja dzieci z grupy 6-latków wybrały się do REGIONALNGO CENTRUM PROMOCJI OBSZARU NATURA 2000 TARNOBRZESKA DOLINA WISŁY, zlokalizowanego w zabytkowym zamku Tarnowskich na Dzikowie.
Jest to swego rodzaju muzeum przyrodnicze, traktujące o rzece Wiśle, jej środowisku, siedliskach oraz gatunkach zwierząt i roślin występujących w jej dolinie.
W ten sposób Centrum propaguje wiedzę o funkcjonowaniu sieci obszarów chronionych Natura 2000, popularyzuje zasady ochrony przyrody i realizuje zadanie edukacji ekologicznej w gminie i w regionie.

Sześciolatki miały okazję zobaczyć m.in. terraria z żywymi przedstawicielami rodzimej herpetofauny – jaszczurkami i zaskrońcami, potężne 1000-litrowe akwarium z żywymi rybami i skorupiakami wiślanymi, tablice interaktywne prezentujące odgłosy ptaków i zwierząt oraz okazy minerałów, przekroje drzew, elementy anatomiczne zwierząt i inne eksponaty, związane ze środowiskiem naturalnym.

Na zakończenie wycieczki, dzieciaki zamieniły się w  małych odkrywców i z zapałem eksplorowały faunę i florę parku dzikowskiego.

Możecie zobaczyć to na zdjęciach .

Podziel się wiadomością: