Grupa - "JEŻYKI"

„Jeżyki” to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu, chodzą do niej dzieci 3 letnie.

Ich dzień w przedszkolu obejmuje pierwsze zakończone sukcesem próby rozstania z rodzicami, samodzielnego jedzenia i korzystania z toalety. Są też oczywiście negocjacje w sprawie ulubionej zabawki, dzielenia się kredkami i czekania na swoją kolej do mycia rączek. To wszystko naprawdę nie jest łatwe dla rozpoczynających przedszkolną przygodę dzieci, jednak z każdym kolejnym dniem coraz więcej radości czerpią również z kontaktów z rówieśnikami.

Między śniadankiem, a obiadkiem odbywają się zajęcia programowe, muzyczne i ruchowe  oraz koniecznie – zabawa w przedszkolnym ogródku. Większość „Motylków” potrzebuje jeszcze poobiedniej drzemki, więc od godz. 12 staramy się im nie przeszkadzać i dać możliwość zregenerowania po pełnym wrażeń przedpołudniu.

Grupa - "MISIE"

„Misie” to dzieci 4 letnie, które są w przedszkolu już drugi rok.

Najbardziej ruchliwe, mające tysiące pytań i pomysłów przedszkolaki, które najczęściej lubią bawić się z kolegami w zabawy konstrukcyjne, tematyczne i przebieranki.

Dobrze znają już przedszkolne zwyczaje i zasady, choć nie zawsze mają ochotę ich przestrzegać, a właściwie najczęściej nie mają. Próbują negocjować w sprawie długości czasu na zabawę, konieczności sprzątania zabawek i w wielu innych sytuacjach przedszkolnej codzienności. Czerpią z każdego dnia jak najwięcej przyjemności, ale podczas porannych zajęć  czterolatki okazują już zainteresowanie tematami proponowanymi przez nauczycielki (nie wyłącznie tym, co jest ciekawe dla danego dziecka), zaś pięciolatki coraz wytrwalej pracują, przygotowując się do szkolnego debiutu, a jednocześnie nie czują jeszcze, że powolutku zbliża się czas rozstania z przedszkolem.

Grupa - "BIEDRONKI"

„Biedronki to grupa starszych dzieci w naszym przedszkolu – 5 latków.

Codzienne zajęcia dydaktyczne, które mają pomóc im w osiągnięciu sukcesu w szkole sprawiają, że w grupach tych często panuje pełna skupienia cisza, gdy dzieci „pracują”.

 Poza umiejętnościami kojarzonymi bezpośrednio z przygotowaniem do szkoły i wykształceniem tzw. dojrzałości szkolnej dzieci te uczą się nawiązywać kontakty z dorosłymi, pokonywać zwątpienie w chwilach niepowodzeń i doprowadzać pracę „do końca” mimo znużenia. Po zajęciach ich główną i ukochaną aktywnością jest oczywiście zabawa – coraz lepiej zorganizowana i pełna fantastycznych pomysłów.

6 latki, po 4 latach pobytu w przedszkolu szykują się powoli do odlotu w nieco inne, lecz niezbyt odległe szkolne strony. Wierzymy, że znakomicie tam sobie poradzą ponieważ codziennie wytrwale pracujemy!

Grupy - "PSZCZÓŁKI"

„Pszczółki” to grupa 6-latków czyli nasze "najstarsze" przedszkolaki.

Większość dzieci uczęszcza do naszego przedszkola czwarty rok. Ze swoimi paniami czują się jak wielka przedszkolna rodzinka, w której każdy może liczyć na pomoc przyjaciół. Jest tu bardzo wesoło, przyjaźnie i twórczo. Dzieci lubią tańczyć, śpiewać, bawić się, a przy okazji poznawać otaczający świat. Rozwijają swoje zdolności  i zainteresowania. Pamiętają o kulturalnym zachowaniu się wobec rówieśników i dorosłych. Dbają o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. "Pszczółki" znają zasady zachowania się w grupie, przestrzegają zasad kodeksu grupowego, pomagają sobie wzajemnie, włączają do wspólnej zabawy. Szybko się uczą i nabywają nowe umiejętności, które zaowocują umiejętnością czytania i pisania. Nasze  6-latki w ciągu całego roku będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej. Bardzo lubią także zajęcia z języka angielskiego. Każdego dnia przebywają na świeżym powietrzu, spacerują po okolicy. "Pszczółki" troszczą się o przyrodę i środowisko. Uczestniczą w rozmaitych konkursach i przeglądach organizowanych przez placówki oświatowe. Aktywnie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Chętnie przygotowują imprezy i uroczystości dla rodziców.