Cała Polska czyta dzieciom.

Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji społecznych, emocjonalnych i intelektualnych.

Poprzez działania promocyjne i edukacyjne  Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie, Fundacja przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują niestety coraz więcej czasu.

W naszym przedszkolu oprócz nauczycielek, które codziennie czytają dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej rodziców oraz przyjaciół naszej placówki. Należą do nich oczywiście nasi absolwenci – obecnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, którzy odwiedzili nas dzisiaj, głośno czytając wiersze z kanonu literatury dziecięcej w grupach Misiaczków, Biedronek, Pszczółek i Nutek.

Cała Polska czyta dzieciom

Podziel się wiadomością: